Kıbrıs İlim Üniversitesi Öğrenci Konsey Başkanı Feyza ÖZTÜRK, PDR Kulübünün başkanlığını da yürüterek psikoloji öğrencileriyle de PDR Kulübünün kaynaşmalarını ve örnek olmalarını sağlamak amacıyla 12 kişilik  gönüllü öğrencilerden oluşturduğu grupla birlikte Ela Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyarette bulundu. KİÜ Ailesini Ela Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özel Eğitim birim sorumlusu İzlem DÜRÜST ve sosyal aktivite birim sorumlusu Senar BATARYACI karşılarken etkinliğin karşılama konuşmasını da Sn. DÜRÜST yapmıştır.

Kurumlarının 2008 yılında farklı gelişen çocukların var olan performanslarını ortaya çıkarabilmelerini sağlamak amacıyla kurulduğunu ve kurucuları Osman Taş’ın liderliğinde yola çıktıklarını aktardı.

Rehabilitasyon Merkez’inde bulunan çocukları mutlu etmek amacıyla çeşitli figürlerde kıyafetler giyen KİÜ öğrencileri, yapılan etkinlikte unutulamayacak dakikalar yaşattılar.

Etkinlikte; müzik dinletileri, el işi çalışmaları, dans gösterileri ve çeşitli çocuk oyunları gibi faaliyetler de yer aldı. Etkinliğe eşiyle birlikte katılan Başbakanımız Sn. Tufan ERHÜRMAN, öğrencilerle bir araya gelerek orada bulunmalarının öneminden bahsetti. Ayrıca; KİÜ öğrencilerinin, özel çocuklar ile birlikte yaptıkları gösterileri izledi.

Bu tür etkinlikleri, özel çocukları kaynaştırma ortamı yaratıldığı ve sıkıntılarını en aza indirgeme amacıyla düzenlendiğini belirten DÜRÜST, etkinlik sırasında tüm çocukların çok eğlendiğini, eğlenerek öğrendiklerini ve gözlemlediklerini bildirdi.

Toplumdaki ön yargıların azaldığını gösteren gönüllü gençlerin sosyal sorumluluk projesi kapsamında yapmış oldukları ziyarette, özel çocuklara karşı ön yargıların azaldığı bir toplumda bulunulduğuna dikkat çekildi. Ela Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak bu duyguların kendilerini sevindirdiğini ve devamlı olmasını istediklerini belirten DÜRÜST, “Daima ileriye gidip, özel çocuklarımızın daha rahat ve huzurlu yaşam sürmelerini sağlamak gayesiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz” diyerek sözlerine son verdi.

KİÜ öğrencileri, birim sorumlusu İzlem DÜRÜST’e ve Kurum Direktörü Osman TAŞ’a bu anlamlı etkinlikte yer alabilme fırsatını kendilerine sağladıkları için özel olarak teşekkürlerini iletirken ”Her zaman şenlik ve aktivitelere gönüllü destek olmaya hazırız.” diyerek gönül bağı kurduklarını kaydetti.

KİÜ öğrenci kulüpleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında toplum üzerinde farkındalık yaratacak, gençlerimize örnek olacak olan bu tür etkinliklere devam edeceklerdir.