27 Eylül 2021 Dünya Turizm Günü Dünyada turizm bilincinin geliştirilmesi ve turizmin evrensel, çevresel, sosyo-ekonomik , kültürel ve politik öneminin vurgulanması amacıyla Dünya Turizm Örgütü’nün (WTO) önerisiyle Birleşmiş Milletler, İspanya’nın Torremolinos kentinde toplanarak 27 Eylül’ü, Dünya Turizm Günü olarak kabul etmiştir.

Böylece, 1980 yılından bu yana, her yıl farklı bir ülkenin ev sahipliğinde ve belirlenen bir temayla kutlanan 27 Eylül Dünya Turizm Günü, bu yıl da – Turizm’de Kapsayıcı Büyüme – teması altında gerçekleşecek ve kutlanacaktır. Turizm’de Kapsayıcı Büyümenin önemi ve buna bağlı olarak dünyadaki insanların eşit beslenme, sağlık, eğitim ve gelir getiren imkanların yaşam koşullarında korunmasında sürdürülebilir turizm bilincini artırmak için ideal bir fırsat yaratmaktadır.

Kıbrıs İlim Üniversitesi Turizm Fakültesi olarak Turizmin her zaman evrensel bir değer olduğu ve dünya barışı için pasaport addedildiği bilincinde ve sürdürülebilir turizm hedefinde çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir. Turizm Endüstrisi değerli temsilcilerinin Dünya Turizm Gününü Kutlar, saygılar sunarım.

Doç. Dr. Rukiye Kilili

Kıbrıs İlim Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı