Geleceğin Dünyasına
Hoş Geldiniz

Kıbrıs İlim Üniversitesinin, dinamik akademik kadrosuyla birlikte geleceğiniz için yeni fırsatları Kuzey Kıbrıs’ta keşfedin. Akdeniz’in ve Girne’nin muhteşem doğasının içinde kendinizi bulun.
2013 yılında kurulan Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ), Avrupa eğitim standartlarını yakalamak amacıyla disiplinler arası bir öğrenme ortamı geliştirmek ve öğrencilerine refah bir hayat yaşama fırsatı verecek eğitimi almak, paylaşmak, kullanmak, yönlendirmek ve değerlendirmek için uygun bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır.

Üniversitemiz, Kuzey Kıbrıs ve Türkiye Yükseköğretim Planlama, Değerlendirme, Akreditasyon ve Koordinasyon Konseyi (YÖDAK) ve Türkiye Yükseköğretim Kurumu (YÖK) yetkilileri tarafından tam olarak akredite edilmiştir. Programlarımız ve diplomalarımız UK NARIC tarafından da kabul edilmektedir.

Burs Olanakları

%50'den başlayan burs olanakları ile Kıbrıs İlim Üniversitesi öğrencisi olarak yasal eğitim süresince burs olanaklarından yararlanın.

Taban Puan ve
Başarı Sıraları

ÖSYM tarafından alınan karar uyarınca Hukuk 190,000, Mühendislik bölümlerinin tümünde ve Öğretmenlik Programlarında (PDR Dahil) 300,000 başarı sırası altında yerleştirme yapılmayacaktır.

Barınma ve Yurt
Olanakları

Kıbrıs İlim Üniversitesi, öğrencilerine barınma/yurt, yüzme havuzu, spor olanakları dahil 5 yıldızlı öğrenci yaşam merkezi alt yapısı sunmaktadır.

Yatay ve Dikey
Geçişler

Üniversite yatay geçiş başvuru tarihleri akademik takvimde yer almakta olup, ilgili dönemde Öğrenci İşleri Müdürlüğü tarafından ana sayfada duyuru alanından tarihler ve kontenjanlar hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Çift Anadal ve Yandal
Programları

Öğrencinin başarı şartlarını sağlamak koşuluyla, ikinci bir lisans programından eş zamanlı olarak ders alıp iki ayrı diploma alabilmesini sağlar.

Akademik
Danışmanlık

Üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere, her konuda danışmanlık yapmak üzere bir öğretim elemanı ataması yapılmaktadır.

Uluslararası
Akreditasyonlar

Üniversitemiz, Türkiye Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından akredite edilmiştir.

Uluslararası
Değişim Programları

Dünyanın dört bir yanından prestijli Üniversiteler ile işbirliği sayesinde uluslararası programlara katılım sağlayabilirsiniz.

Kabul ve
Kayıt İşlemleri

Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan Kayıt, Tanıtım ve İrtibat Bürolarımız aracılığı ile yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilerin tüm işlemleri eksiksiz olarak yürütülmektedir.

Neden Kıbrıs’ta Üniversite Okumalıyım?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 2017 verilerine göre yaklaşık 90.000 öğrenci bulunmaktadır. Bir yönüyle eğitim adası olarak bilinen Kıbrıs’ta yaşam oldukça rahat ve güvenilirdir. Bazı kaynaklarda Kıbrıs’ın dünyanın en güvenilir, yaşam kalitesi yüksek yerlerden biri olduğuna dair yazılar bulunmaktadır. Bu güven dolu adada ayrıca bir çok ülkelerden gelen öğrencilerle tanışarak onların kültürlerini tanıma fırsatınız da olacaktır.