Genel Bilgi

Kıbrıs İlim Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi; bilimsel, sanatsal ve tasarım alanlarında faaliyet gösteren yaratıcı, araştırıcı, üretken, güncel teknolojileri kullanabilen, küresel, toplumsal ve çevresel konulara duyarlı ve etik değerlere sahip mimarlar, iç mimarlar ve meslek insanları yetiştirmek amacıyla 2018 yılında kurulmuştur.

Fakültemizin eğitim ve öğretim sisteminin ana misyonu; uluslararası standartlara uygun, disiplinler arası iş birliği güçlü, bilimsel, tasarım ve sanatsal alanlarda teorik bilg ve pratik ihtiyaçlara yanıt verebilen kaliteli lisans eğitim programları sunmak; çağdaş, yaratıcı mimarlar, iç mimarlar ve meslek insanları (ör. Peyzaj mimarı) yetiştirmek; öğrencilere kendi alanıyla ilgili bilimsel teorik bilgi ve yaratıcı düşünme becerileri kazandırmak ve toplumun bilimsel, sanatsal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmaktır.

Fakültemiz, tasarım ve bilimsel alanlardaki eğitim ve araştırma çalışmaları ile küresel ve ulusal düzeyde modern, yenilikçi ve kaliteli eğitim veren bir yüksek öğrenim kurumu olmayı hedeflemektedir. Fakültemizin vizyonu ise, güzel sanatlar ve tasarım eğitimi alanında ulusal ve uluslararası düzeyde söz sahibi olmak ve öğrencilerimizin yaratıcı ve üretken bir kariyer elde etmeleri için gerekli olan çağdaş bilgi ve becerileri onlara kazandırmaktır.

Programlar
Program Adı Fakülte Derecesi Eğitim Süresi Eğitim Dili
Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Lisans 4 Yıl İngilizce
İç Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Lisans 4 Yıl İngilizce
İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Lisans 4 Yıl Türkçe
Akademik Kadro
Ünvan Adı Soyadı Görevi E-mail Adresi Kadro Durumu
         
Prof. Dr. Fatma Nesil BAYTİN Öğretim Üyesi fatmabaytin@csu.edu.tr Yarı Zamanlı
Yrd.Doç.Dr. Özge Kırmızı Dekan Yardımcısı özgekirmizi@csu.edu.tr Tam Zamanlı
Öğr. Gör. İlknur Fethiye Muratoğlu Öğretim Görevlisi ilknurmuratoglu@csu.edu.tr Tam Zamanlı
Öğr. Gör. Nihal Aslı AKER Öğretim Görevlisi nihalaker@csu.edu.tr Tam Zamanlı