Günümüzde iş dünyasında ve akademik yaşamda lisansüstü eğitim görmek bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu bağlamda, Kıbrıs İlim Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Araştırma Enstitüsü olarak Fen Sosyal ve Eğitim Bilimleri alanlarında çeşitli yüksek lisans ve doktora programları yürütmekteyiz. Bu programlarda hem yükseköğretim kurumları için akademisyen yetiştirmek hem de kamu ve özel sektör kuruluşları için nitelikli insan gücü yetiştirmek temel amaçlarımız arasındadır.

Eğitimde kalite, Enstitümüzün en önde gelen ilkesidir ve yürüttüğümüz lisansüstü programlarda, öğrencilerimize çağdaş öğretim yöntem ve tekniklerini kullanarak öğretim üyelerimiz tarafından nitelikli eğitim verilmektedir.

Programlarımızın bir gereği olarak, öğrencilerimizin tez ve proje çalışmaları süreçlerinde çeşitli konularda araştırmalar yapmalarını sağlıyoruz.

Öncelikli hedefimiz, üniversitemizdeki kütüphane, bilgisayar merkezi ve veri tabanlarına erişimi olan öğrencileri her yönüyle bilgili ve donanımlı, yaratıcı, üretken ve yenilikçi bireyler olarak eğitmek ve mezunlarımızı iş dünyasında ve üniversitelerde aranan, tercih edilen, nitelikli bir insan kaynağı olarak yetiştirmektir.

Programlar

Programlar Program Adı
HEMŞİRELİK (YL) (Tezli) LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ (İNGİLİZCE) (YL) (Tezli) LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK (YL) (Tezli) LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
EĞİTİM YÖNETİMİ, DENETİMİ, EKONOMİSİ VE PLANLAMASI (YL) (Tezli) LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
İŞLETME (İNGİLİZCE) (YL) (Tezli) LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
İŞLETME (İNGİLİZCE) (YL) (Tezsiz) LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ (İNGİLİZCE) (YL) (Tezsiz) LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
EĞİTİM YÖNETİMİ (YL) (Tezli) LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
İŞLETME (DOK) (İngilizce) LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
EĞİTİM YÖNETİMİ VE DENETİMİ (DOK) LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ

Üniversitemizden haberler

"Yeni Nesil PDR ve Eğitim 4.0 Seminerleri-Atölye Kuşağı" başlığı altında 8 farklı eğitimle 8 ayrı katılım belgesi verilecek eğitimlerimizin bilgisine ve kayıt formlarına csu.tc/yenpes adresinden ulaşabilirsiniz.
1. KİÜ 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi Final Sınavları 15 Haziran-3 Temmuz 2020 tarihleri arasında...
KİÜ Mütevelli Heyet Başkanı Arslanbaş, koronavirüs salgınının “olağandışı” yayılması olasılığını göz önünde bulundurarak bütün dersleri...
Değerli Öğrencileriniz; Küresel ölçekte yaşanan Yeni Korona virüs Hastalığı (COVID-19) salgını nedeniyle 2019-2020 Bahar döneminden...