Bilgi Merkezi

Bilgi okuryazarı, araştırmacı, öğrendiklerini hayata aktaran ve uygulayabilen, dünya vatandaşı olabilen bireylerin gelişimine katkıda bulunan bir bilgi merkezi kurmak ve hizmet planlamasına bu vizyona göre oluşturup yürütmektir. Kütüphanemiz Hafta içi: 8.30-17.30 ve Hafta sonu: 8.30-13.00 arasında hizmet vermektedir.

Kütüphanemizde 2016-2017 döneminde toplam 4.200 adet eser (basılı dergi, kitap, süreli yayın, vb.) bulunmakta iken 2017-2018 döneminde denetim tarihi itibariyle 5.215 esere ulaşmıştır.

Bilgisayar çalışma alanı ve öğrencilerin ders çalışabilecekleri, grup çalışması yapabilecekleri 75 kişilik bir alan mevcuttur. Kütüphanemizde KOHA Açık Yazılım Otomasyon Programı, LC Classification Web kullanılmaktadır.

Üniversitemizde veritabanı aboneliğinde seçim sürecinin sağlıklı yürümesi icin 11 veritabanında deneme erişim hesapları açılmıştır. Press Reader, Statista, Çin-Academic Focus China English Academic Journals Prooceding Database, Sayısal Kitap, Vidobu, Turcademy, APA, ACS, Hiperkitap, EngineerinPRO ve İdealonline veritabanları deneme süreçleri başlatılmıştır.

Bilgi_merkezimiz

ONLİNE KATALOG TARAMASI ABONE OLUNAN VERİTABANLARI AÇIK ERİŞİM VERİTABANLARI library_logo_son