Bilgi Merkezi

Üniversitemizin vizyonu doğrultusunda bilgi okuryazarı, araştırmacı, öğrendiklerini hayata aktaran ve uygulayabilen, dünya vatandaşı olabilen bireylerin gelişimine katkıda bulunan bir bilgi merkezi kurmak ve hizmet planlamasına bu vizyona göre oluşturup yürütmektir.

Hedef

Üniversitemizin ve kütüphanemizin misyonu doğrultusunda akademisyelerimizin , öğrencilerimizin ve personelimizin hem akademik hem özel ilgi alanlarında doğan bilgi ihtiyacını karşılayacak her türlü materyalin ve kullanılmasını sağlayan uygun medyaların edinilmesi, kayıt altına alınması ve hizmete sunulmasını amaçlamaktadır.
Hedefimiz üniversitemizin akademik ve sosyal hayatının merkezinde yeralmaktır.Bu amaçla kütüphane koleksiyonumuz farklı öğrenme türlerini kapsar şekilde, kullanıcılarımızın özel ilgi alanlarından doğabilecek materyal ihtiyaçlarını da kapsayacak şekilde hizmet verebilmektir.

Kullanıcılarımızın akademik çalışmaları dışında da verimli ve keyif bir ortam yaratarak aynı zamanda onları dolaylı olarak akademik çalışmalarında desteklemeyi amaçlıyoruz.
Ayrıca zaman içinde kullanıcılarımızın ailelerini de kapsayacak şekilde hizmetlerimizi geliştirerek, bilgi okur-yazarlığı, kütüphane kullanım alışkanlığı kazandırarak toplumsal bir görevi de gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.