Yüksekokul Hakkında

Ülkemizde hızla büyüyen sağlık sektörünün nitelikli yardımcı sağlık hizmetleri personeli ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır. Sağlık alanında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de, yetişmiş insan gücüne duyulan ihtiyacın her geçen gün daha da arttığını görmekteyiz.

Özellikle ülkemizde sağlık alanında yapılan reformlar doğrultusunda, alanında yetkin olan yardımcı sağlık personeli ihtiyacı sağlık politikasının en önemli ve vazgeçilmez konusu haline gelmiştir. Sağlık sektöründeki hizmetlerin yararlı olması için, bu sektörde hekimler kadar yardımcı sağlık personelinin de toplumda önemi büyüktür. Bu amacı gerçekleştirmek için, Sağlık Hizmetleri Yüksekokulumuz da tüm gereksinimlere ve yeniliklere uygun donanım ve bilgiye sahip olacak şekilde yardımcı sağlık hizmetleri elemanları yetiştirilmektedir.

Toplumumuzun sağlık alanındaki beklentilerinin, toplum sağlığının ve yaşam kalitesinin yükseltilmesinin bilincinde olan üniversitemiz; her türlü çağdaş, bilimsel, teknolojik ve sosyal değişimleri yakından takip ederek, sağlık ve yaşam kalitesi ilişkisinin farkında olan araştırmacı, insani ve etik değerlere saygılı, mesleki alanlarda uluslararası düzeyde bilgi ve beceriye sahip olacak gençlerin yetişmesinde önderlik edecektir.

Programlar

Program AdıDereceSüre (Yıl)Akademik Birim
Fizyoterapi ve RehabilitasyonLisans / B.A. 4Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
Spor Bilimleri**Lisans / B.A. 4Spor Bilimleri
Beslenme ve Diyetetik**Lisans / B.A. 4Beslenme ve Diyetetik
Sağlık Yönetimi**
Lisans / B.A. 4Sağlık Yönetimi

** ile işaretlenmiş programlara yeni öğrenci kabul edilmemektedir. İngilizce olarak belirtilmemiş tüm programların eğitim dili Türkçedir.

Yönetim

YÜKSEKOKUL MÜDÜR VEKİLİ
Prof. Dr. iSMAİL HAKKI BAHAR

Akademik Kadro

ÜnvanAdı Soyadı Bölümİletişim
Yrd. Doç. Dr.Gül Deniz YILMAZ YELVARFizyoterapi ve Rehabilitasyon
Öğr. Gör.Hülya ÖZBEŞER Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
Öğr. Gör.Kubilay TARIMANFizyoterapi ve Rehabilitasyon

Başvuru ve kayıtlar hakkında detaylı bilgi için aday öğrenci sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.