Meslek Yüksekokulu Hakkında

Kıbrıs İlim Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu YÖDAK onayı ile 2014- 2015 öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır. T.C. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) onayı bulunmaktadır.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda 3 programda; Fizyoterapi, Optisyenlik, İlk ve Acil Yardım programlarında örgün eğitim verilmektedir. Amacımız, ülkemizde ve dünyanın herhangi bir noktasında evrensel ölçülerde sağlık hizmeti verecek yetkinliğe sahip bireyler yetiştirmektir. Her programda öğrencilere ilgi duydukları alanlarda profesyonel beceri kazandırmak üzere bilimsel ve uygulamalı eğitim verilmektedir. Üniversitemizde öğrenciler, alanında tanınan güçlü akademik kadrosu ile kampüsümüzde yer alan modern binasında ileri teknolojiye sahip donanım, çağdaş hizmet anlayışı, görsel-işitsel teknik donanımlı derslikler, konferans salonları, uygulayarak öğrenme olanağı sağlayan tam donanımlı beceri laboratuvarları, bilgisayar laboratuvarları ile eğitimine devam etmektedirler. Ayrıca sizlerin alanında nitelikli, güncel, zengin basılı ve dijital kaynağa ulaşabileceğiniz üniversite kütüphanesi bulunmaktadır.

Meslek yüksekokulunda öğrenim gören öğrencilere, öğrenim süreleri içinde kazandıkları teorik bilgi ve deneyimlerini pekiştirmek, uygulamalı eğitimde edindikleri beceri ve deneyimleri geliştirmek amacıyla, Dr. Akçicek Devlet Hastanesi klinikleri başta olmak üzere çeşitli hastanelerde ve sağlık merkezlerinde, ayrıca alanlarıyla ilgili kurum ve işletmelerde staj yapma imkânı sağlanmaktadır. Ayrıca öğrencilerimiz, öğrenimleri sırasında Kıbrıs İlim Üniversitesi Kampüsünde yer alan her türlü kültürel, sanatsal ve sportif etkinliğe katılabilmektedirler.

Programlar

Program AdıDereceSüre (Yıl)Akademik Birim
FizyoterapiÖnlisans 2
İlk ve Acil YardımÖnlisans 2
OptisyenlikÖnlisans 2
Ağız ve Diş Sağlığı**Önlisans 2
Ameliyathane Hizmetleri**Önlisans 2
Perfüzyon Teknikleri**Önlisans 2
Radyoterapi Teknikerliği**Önlisans 2
Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik**Önlisans 2
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri**Önlisans 2
Tıbbi Laboratuvar Teknikleri**Önlisans 2

** ile işaretlenmiş programlara yeni öğrenci kabul edilmemektedir. İngilizce olarak belirtilmemiş tüm programların eğitim dili Türkçedir.

Yönetim

MESLEK YÜKSEKOKUL MÜDÜRÜ
Öğr. Gör. Fatma Ayşin KURAK

Akademik Kadro

ÜnvanAdı Soyadı Bölümİletişim
Doç Dr.Ersan BERKSELFizyoterapi
Yrd. Doç. Dr.Turhan ONARLIOĞLUİlk ve Acil Yardım
Öğr. Gör.Fatma Ayşin KURAK Fizyoterapi
Öğr. Gör.Seda ERDOĞAN
Program Başkanı
Fizyoterapi
Öğr. Gör.Evrim AVCI
Program Başkanı
Optisyenlik
Öğr. Gör.Hülya GÜLLERCİFizyoterapi
Öğr. Gör.Selda KALYONCU DEMİRFizyoterapi

Başvuru ve kayıtlar hakkında detaylı bilgi için aday öğrenci sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.