Genel Bilgi

 

Kıbrıs İlim Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi; bilimsel, sanatsal ve tasarım alanlarında faaliyet gösteren yaratıcı, araştırıcı, üretken, güncel teknolojileri kullanabilen, küresel, toplumsal ve çevresel konulara duyarlı ve etik değerlere sahip mimarlar, iç mimarlar ve meslek insanları yetiştirmek amacıyla 2018 yılında kurulmuştur.
Fakültemizin eğitim ve öğretim sisteminin ana misyonu; uluslararası standartlara uygun, disiplinler arası iş birliği güçlü, bilimsel, tasarım ve sanatsal alanlarda teorik bilg ve pratik ihtiyaçlara yanıt verebilen kaliteli lisans eğitim programları sunmak; çağdaş, yaratıcı mimarlar, iç mimarlar ve meslek insanları (ör. Peyzaj mimarı) yetiştirmek; öğrencilere kendi alanıyla ilgili bilimsel teorik bilgi ve yaratıcı düşünme becerileri kazandırmak ve toplumun bilimsel, sanatsal ve kültürel gelişimine katkıda bulunmaktır. Fakültemiz, tasarım ve bilimsel alanlardaki eğitim ve araştırma çalışmaları ile küresel ve ulusal düzeyde modern, yenilikçi ve kaliteli eğitim veren bir yüksek öğrenim kurumu olmayı hedeflemektedir.
Fakültemizin vizyonu ise, güzel sanatlar ve tasarım eğitimi alanında ulusal ve uluslararası düzeyde söz sahibi olmak ve öğrencilerimizin yaratıcı ve üretken bir kariyer elde etmeleri için gerekli olan çağdaş bilgi ve becerileri onlara kazandırmaktır.

 

Programlar

Programlar Program Adı
MİMARLIK (İNGİLİZCE) GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ
İÇ MİMARLIK (İNGİLİZCE) GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ
İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ

Akademik Kadro

Prof. Dr. GÜLAY ÇETİNKAYA ÇİFTÇİOĞLU
Prof. Dr. GÜLAY ÇETİNKAYA ÇİFTÇİOĞLU
: gulayciftcioglu@csu.edu.tr
: CSU-WEB

Prof. Dr. MUSTAFA EMİN DEMİRKAN
Prof. Dr. MUSTAFA EMİN DEMİRKAN
: mustafademirkan@csu.edu.tr
: CSU-WEB

Doç. Dr. FATMA NESİL BAYTİN
Doç. Dr. FATMA NESİL BAYTİN
: fatmabaytin@csu.edu.tr
: CSU-WEB

Öğr. Gör. İLKNUR FETHİYE MURATOĞLU
Öğr. Gör. İLKNUR FETHİYE MURATOĞLU
: ilknurmuratoglu@csu.edu.tr
: CSU-WEB

Başvuru ve kayıtlar hakkında detaylı bilgi için aday öğrenci sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.