Kampüsümüz KKTC’nin ikinci büyük şehri olan, eşsiz doğal güzellikleri ile zengin Girne şehrinde bulunmaktadır.

Girne öğrencilerin okumak için tercih ettiği turistik, tarihi ve kültürel bir şehirdir. Bünyesinde birçok üniversiteyi barındırmaktadır. Bu özelliğinden dolayı şehrin değişik yerlerinde bir çok yurt ve konaklama imkanları mevcuttur.

Kampüs Girne şehir merkezine 1,7 km uzaklıkta, Başkent Lefkoşa’ya 30 km uzaklıktadır. Kampüsümüz, deniz ve dağ manzarası ile zengin, zeytin ağaçları içerisinde olup sosyal aktivite ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir.

Kampüsümüz

Kıbrıs İlim Üniversitesi kampüsü, Doğu Akdeniz’in cennet adası Kıbrıs’ta, Girne’nin en güzel yerleşim yerlerinden Bellapais yolu üzerinde, dağ ve deniz manzaralı, zeytin ağaçlarıyla çevrili denize yakın 20 bin m2’lik bir alanda, yeni teknoloji altyapı ile donatılmış akıllı ve aynı zamanda eğlence ile dolu bir kampüstür.

Kütüphanemiz

Üniversitemizin misyonu doğrultusunda akademisyelerimizin, öğrencilerimizin ve personelimizin hem akademik hem özel alanlarında doğan bilgi ihtiyacını karşılayacak her türlü materyalin ve kullanılmasını sağlayan uygun medyaların edinilmesi, kayıt altına alınması ve hizmete sunulmasını amaçlamaktadır.

Etkinlikler

Kıbrıs İlim Üniversitesi’nde yıl boyunca sürekli olarak çok sayıda kültür, sanat ve spor faaliyetleri düzenlenmektedir.

Sosyal Hizmetler

Öğrenci odaklı bir eğitim anlayışına sahip olan Kıbrıs İlim Üniversitesi’nde, öğrencilerin kampüste ihtiyaç duyabilecekleri her tür sosyal hizmeti sunmaktadır.

Ulaşım Hizmetleri

Kıbrıs İlim Üniversitesi ulaşım hizmetleri detaylarına ulaşabilirsiniz.

Neden
Kıbrıs’ta Üniversite Okumalıyım?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 2017 verilerine göre yaklaşık 90.000 öğrenci bulunmaktadır. Bir yönüyle eğitim adası olarak bilinen Kıbrıs’ta yaşam oldukça rahat ve güvenilirdir. Bazı kaynaklarda Kıbrıs’ın dünyanın en güvenilir, yaşam kalitesi yüksek yerlerden biri olduğuna dair yazılar bulunmaktadır. Bu güven dolu adada ayrıca bir çok ülkelerden gelen öğrencilerle tanışarak onların kültürlerini tanıma fırsatınız da olacaktır.

Öğrenci Kulüpleri

Öğrencilerimizin akademik hayatının yanısıra  sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde yer almalarının onları toplumda aktif bir birey olarak yer almalarını ve kendilerini geliştirmelerini sağlayacağı düşüncesi ile öğrenci kulüplerinin kurulmasını ve bu yöndeki etkinlikleri desteklemekteyiz.

Spor Olanakları

Üniversite kampüsümüzde bulunan spor sahası tüm öğrencilerimiz tarafından farklı spor branşları için kullanılmaktadır.  Yıl içerisinde düzenlenen üniversiteler arası spor etkinliklerinde öğrencilerimiz tarafından kurulan takımlar yer almaktadır.