Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi, duygusal, sosyal ve psikolojik sağlığınızı ve refahınızı arttırmaya adanmış kapsamlı bir sağlık merkezidir.

Yaşamımızın herhangi bir döneminde bazı problemlerle karşılaşabiliriz. Bu problemler ile başa çıkmada zorluklar yaşayabiliriz. Kişisel olarak potansiyelimizi keşfetmek ve kendimizi geliştirmek isteyebiliriz. Böyle durumlarda bir uzmandan destek almak önemli bir karardır; kendimize ve iyi oluşumuza yapabileceğimiz en büyük yatırımdır.

Bu merkezde öğrencilere ücretsiz olarak psikolojik danışma hizmeti verilmektedir. Hafta içi, mesai saatleri içinde danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için bedriyealici@csu.edu.tr adresine e-mail göndererek randevu talep edebilirsiniz.

"Kıbrıs İlim Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi Formu" Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi tarafından öğrencilerin tanınması ve yaşadıkları problemlerin saptanabilmesi, sorun yaşayan öğrencilerimizin merkeze yönlendirilerek destek verilebilmesi amacıyla oluşturulmuştur. Form üniversitemizdeki tüm öğrencilerimize uygulanmaktadır. Lütfen sorulan sorulara içtenlikle cevap veriniz.

"Kıbrıs İlim Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi Formu İçin Tıklayınız"

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkez Müdürü

Yard. Doç. Dr. Bedriye Yılmaz Alıcı

 

VİZYON

 

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezinin vizyonu, doğrudan danışmanlık hizmetleri, eğitim ve bilinçlendirme programları aracılığıyla öğrencinin başarısını, gelişimini ve psikolojik iyi oluş halini artırmayı teşvik eden bir ortam yaratmaktır. Özellikle, öğrencilerin olgun, entelektüel olarak yetkin, kültürel açıdan hassas, ahlaki açıdan duyarlı ve topluma etkili bireyler haline gelmesi için mesleki, sosyal ve kişisel gelişimi gerçekleştirmektir.

MİSYON

 

Profesyonel eğitimli ve yetkin danışmanlardan oluşan PDR Merkezinin misyonu; başta öğrenciler ve personelimiz olmak üzere Merkeze başvuran bütün bireylerin kendilerini tanımalarına, problem çözme ve iletişim becerisi kazanmalarına, gizli güçlerini kullanmalarına ve geliştirmelerine ve sağlıklı kararlar verebilmelerine yardımcı olmaktır.

Üniversite öğrencilerinin, ders başarılarının artırılması, Üniversite olanaklarından en üst düzeyde yararlanabilmesi, Üniversite yaşamına uyum sağlaması, kariyer gelişmelerine yardım etmek amacıyla psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri sunmak ve üniversitenin ilgili akademik birimleriyle işbirliği halinde araştırmalar ve uygulamalar yapmaktır.

Aday iletişim merkezimiz ile iletişim kurmak için bilgi formumuzu doldurabilirsiniz. Tercih rehberlerimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş yapacaktır.