Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi, duygusal, sosyal ve psikolojik sağlığınızı ve refahınızı arttırmaya adanmış kapsamlı bir sağlık merkezidir.

Üniversite hayatının çeşitli akademik, finansal, ailevi ve sosyal değişkenler nedeniyle stresli olabileceğini biliyoruz. Bu stresörler bazen depresyon, anksiyete, madde kötüye kullanım, uyku, yeme ve dikkat problemleri ile birlikte düşük akademik başarı gibi önemli psikolojik sorunlara yol açabilir.

Ne tür zorluklar yaşarsanız yaşayın, hizmetlerimiz zorluklarınızı daha iyi anlamanıza, daha fazla kişisel farkındalık geliştirmenize ve baş etme becerilerinizi, akademik performansınızı, özgüveninizi, ilişkilerinizi ve genel refahınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Danışma hizmetleri tüm öğrencilerimize açık ve tamamen ücretsizdir. Merkezimize başvuran her birey din, dil, ırk, milliyet, cinsiyet farkı gözetmeksizin eşit ve değerlidir.

Merkezimize başvuran danışanların bilgi ve izni olmadan, kendileriyle ilgili hiçbir bilgi, hiçbir kuruma ve kişiye verilemez. Hafta içi, mesai saatleri arasında yararlanabileceğiniz danışmanlık hizmeti için pdrmerkezi@csu.edu.tr adresine e-mail atarak randevu almanız yeterli olacaktır. Birimdeki uzman psikolojik danışmanımız, bireysel psikoterapi, bireysel danışmanlık görüşmeleri ve grup çalışmaları yoluyla öğrencilerimize destek olmaktadır.

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi, duygusal, sosyal ve psikolojik sağlığınızı ve refahınızı arttırmaya adanmış kapsamlı bir sağlık merkezidir. Üniversite hayatının çeşitli akademik, finansal, ailevi ve sosyal değişkenler nedeniyle stresli olabileceğini biliyoruz.

Bu faktörler bazen depresyon, anksiyete, madde kötüye kullanım, uyku, yeme ve dikkat problemleri ile birlikte düşük akademik başarı gibi önemli psikolojik sorunlara yol açabilir.  Ne tür zorluklar yaşarsanız yaşayın, hizmetlerimiz zorluklarınızı daha iyi anlamanıza, daha fazla kişisel farkındalık kazanmanıza ve baş etme becerilerinizi, akademik performansınızı, özgüveninizi, ilişkilerinizi ve genel refahınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Danışma hizmetleri tüm öğrencilerimize açık ve tamamen ücretsizdir.

Merkezimize başvuran her birey din, dil, ırk, milliyet, cinsiyet farkı gözetmeksizin eşit ve değerlidir. Merkezimize başvuran danışanların bilgi ve izni olmadan, kendileriyle ilgili hiçbir bilgi, hiçbir kuruma ve kişiye verilemez.

Hafta içi, mesai saatleri arasında yararlanabileceğiniz danışmanlık hizmeti için pdrmerkezi@csu.edu.tr adresine e-mail atarak randevu almanız yeterli olacaktır. Birimdeki uzman psikolojik danışmanımız, bireysel psikoterapi, bireysel danışmanlık görüşmeleri ve grup çalışmaları yoluyla öğrencilerimize destek olmaktadır.

 

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkez Müdürü
Psikoterapist  Dr. Yeliz SAYGIN

VİZYON

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezinin vizyonu, doğrudan danışmanlık hizmetleri, eğitim ve bilinçlendirme programları aracılığıyla öğrencinin başarısını, gelişimini ve psikolojik iyi oluş halini artırmayı teşvik eden bir ortam yaratmaktır. Özellikle, öğrencilerin olgun, entelektüel olarak yetkin, kültürel açıdan hassas, ahlaki açıdan duyarlı ve topluma etkili bireyler haline gelmesi için mesleki, sosyal ve kişisel gelişimi gerçekleştirmektir.

MİSYON

Profesyonel eğitimli ve yetkin danışmanlardan oluşan PDR Merkezinin misyonu; başta öğrenciler ve personelimiz olmak üzere Merkeze başvuran bütün bireylerin kendilerini tanımalarına, problem çözme ve iletişim becerisi kazanmalarına, gizli güçlerini kullanmalarına ve geliştirmelerine ve sağlıklı kararlar verebilmelerine yardımcı olmaktır.

Üniversite öğrencilerinin, ders başarılarının arttırılması, Üniversite olanaklarından en üst düzeyde yararlanabilmesi, Üniversite yaşamına uyum sağlaması, kariyer gelişmelerine yardım etmek amacıyla psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri sunmak ve üniversitenin ilgili akademik birimleriyle işbirliği halinde araştırmalar ve uygulamalar yapmaktır.

Aday iletişim merkezimiz ile iletişim kurmak için bilgi formumuzu doldurabilirsiniz. Tercih rehberlerimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş yapacaktır.