Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi

Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi, duygusal, sosyal ve psikolojik sağlığınızı ve refahınızı arttırmaya adanmış kapsamlı bir sağlık merkezidir.

Üniversite hayatının çeşitli akademik, finansal, ailevi ve sosyal değişkenler nedeniyle stresli olabileceğini biliyoruz. Bu stresörler bazen depresyon, anksiyete, madde kötüye kullanım, uyku, yeme ve dikkat problemleri ile birlikte düşük akademik başarı gibi önemli psikolojik sorunlara yol açabilir.

Ne tür zorluklar yaşarsanız yaşayın, hizmetlerimiz zorluklarınızı daha iyi anlamanıza, daha fazla kişisel farkındalık geliştirmenize ve baş etme becerilerinizi, akademik performansınızı, özgüveninizi, ilişkilerinizi ve genel refahınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Danışma hizmetleri tüm öğrencilerimize açık ve tamamen ücretsizdir. Merkezimize başvuran her birey din, dil, ırk, milliyet, cinsiyet farkı gözetmeksizin eşit ve değerlidir.

Merkezimize başvuran danışanların bilgi ve izni olmadan, kendileriyle ilgili hiçbir bilgi, hiçbir kuruma ve kişiye verilemez. Hafta içi, mesai saatleri arasında yararlanabileceğiniz danışmanlık hizmeti için pdrmerkezi@csu.edu.tr adresine e-mail atarak randevu almanız yeterli olacaktır. Birimdeki uzman psikolojik danışmanımız, bireysel psikoterapi, bireysel danışmanlık görüşmeleri ve grup çalışmaları yoluyla öğrencilerimize destek olmaktadır.

Aday iletişim merkezimiz ile iletişim kurmak için bilgi formumuzu doldurabilirsiniz. Tercih rehberlerimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş yapacaktır.