Öğrenci İşleri

Üniversitemizin, İdari Birimleri’nden biri olan Öğrenci İşleri Müdürlüğü, öğrencilerin kayıt anından itibaren mezun olana dek iletişimde olacağı bir birimdir.

Öğrenciler kayıt esnasında Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne gelir, gerekli işlemleri yapıp kayıtlarını tamamlarlar. Sonrasında herhangi bir belge veya bilgi ihtiyaçları olduğunda öğrenciler birimimize başvurup ilgili konu ve ihtiyaçları doğrultusunda yardım alabilirler.

Öğrencilerin kayıt esnasında teslim ettiği orjinal belgelerin(diploma) kontrol ve düzenlenmesi, sonrasında herhangi bir ihtiyaç veya ilişik kesme durumunda öğrencilere iade edilmesi birimimiz tarafından yapılır.

Öğrencilerin eğitim süresince karşılaşabileceği müfredat, yanlış(eksik-fazla) ders kaydı, sisteme yapılan not girişi gibi problemler de Öğrenci İşleri Müdürlüğü tarafından çözülür.

Öğrenciler birimimize başvurarak öğrenci belgesi, not çizelgesi ve ihtiyaçlarına göre çeşitli özel yazılar alabilirler. Özel yazıların içeriği kayıt şekli, okulumuzdan ilişiğini kestiği, aktif öğrencimiz olduğu, bölüm değiştirdiği, hazırlığı bitirip bitirmediği, yatay geçiş yaptığı vb. gibi konularla ilgili olabilir. Özellikle yabancı öğrenciler yurt dışına çıkarken vize alabilmek için aktif öğrenci olduğunu ve bir sonraki döneme kayıt yaptırmasının beklendiğini belirten bir özel yazı talebinde bulunurlar. Bunlara ek olarak öğrenciler yatay geçiş döneminde gerekli evrakları birimimize başvurarak yatay geçiş paketi olarak temin ederler.

Öğrencilerin her türlü mezuniyet işlemleri, onayları ve mezuniyet töreni birimimiz tarafından gerçekleştirilir.

Birimimize ulaşmak için kurumumuzun genel numarası olan 0392 650 00 00’ı aradıktan sonra santral menüsünden Öğrenci İşleri Müdürlüğü’nü tuşlamanız yeterli olacaktır.

Görüş ve önerileriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Ders Seçimleri

Öğrenciler her yarıyılın başında ve akademik takvimde belirtilen süre içerisinde ders alma işlemlerini yapmaktadır.

Üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere, her konuda danışmanlık yapmak üzere bir öğretim elemanı ataması yapılmaktadır.

Öğrencinin başarı şartlarını ve diğer koşulları sağlamak koşuluyla, ikinci bir lisans programından eş zamanlı olarak ders alıp iki ayrı diploma alabilmesini sağlar.

Üniversitemize burslu olarak yerleştirilen öğrenciler dışındaki diğer öğrenciler de destek bursları ile ödüllendirilmektedir.

Formlar & Belgeler

Öğrenci İşleri belge talep etmek için
Öğrenci İşleri Müdürlüğü'nden istekte bulunabilirsiniz.

İlgi alanlarınıza yönelik öğrenci kulüplerimize katılmanız ve fikirlerinizle kurulmuş olan değerler sisteminin gelişmesine katkı sağlamanız en büyük arzumuzdur.

Ders çalışma olanakları bakımından öğrencilerin en uğrak yerlerinden olan CSU Kütüphanesi kullanıcılarına eğitim-öğretim döneminde hizmet vermektedir.

Oryantasyon Programı

Öğrencilerimizin çevreyle uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmaktadır.