KIBRIS İLİM ÜNİVERSİTESİ

Öğrenci İşleri

Öğrenci İşleri Müdürlüğü ve
Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan Kıbrıs İlim Üniversitesi Kayıt, Tanıtım ve İrtibat Bürolarımız aracılığı ile yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilerin tüm işlemleri eksiksiz olarak yürütülmektedir.

CSU’de öğrenciler her dönem kayıt yenilerler. Öğrenci İşleri Müdürlüğü, kayıt yenileme işlemlerinin zamanında ve eksiksiz tamamlanması için öğrencilere ve akademik personele hizmet vermektedir.

Üniversite yatay geçiş başvuru tarihleri akademik takvimde yer almakta olup, ilgili dönemde Öğrenci İşleri Müdürlüğü tarafından ana sayfada duyuru alanından tarihler ve kontenjanlar hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.

CSU’da yıllık öğrenim ücreti her akademik yılın başında belirlenir. Öğrenciler her dönem kayıt yenilemek zorundadırlar. Yıllık öğrenim ücreti iki eşit taksit olarak her dönemde ödenebilmektedir. Ayrıca her dönem vade farkı ile dört taksitte ödeme imkanı bulunmaktadır.

Sınıf ortalaması 70 ve üstü olan derslerde öğrencilerin Ham Başarı Notuna (HBN)  karşı gelen harf notu Kıbrıs İlim Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin  22/2   maddesindeki karşılıklar esas alınarak belirlenir.

ÖĞRENCİ İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ders Seçimleri

Öğrenciler her yarıyılın başında ve akademik takvimde belirtilen süre içerisinde ders alma işlemlerini yapmaktadır.

Akademik Danışmanlık

Üniversiteye kayıt yaptıran tüm öğrencilere, her konuda danışmanlık yapmak üzere bir öğretim elemanı ataması yapılmaktadır.

Yandal & Çift Anadal

Öğrencinin başarı şartlarını ve diğer koşulları sağlamak koşuluyla, ikinci bir lisans programından eş zamanlı olarak ders alıp iki ayrı diploma alabilmesini sağlar.

Formlar & Belgeler

Öğrenci İşleri belge talep etmek için
Öğrenci İşleri Müdürlüğü'nden istekte bulunabilirsiniz.

Üniversitemize burslu olarak yerleştirilen öğrenciler dışındaki diğer öğrenciler de destek bursları ile ödüllendirilmektedir.

Oryantasyon Programı

Öğrencilerimizin çevreyle uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmaktadır.

Kütüphane

Ders çalışma olanakları bakımından öğrencilerin en uğrak yerlerinden olan CSU Kütüphanesi kullanıcılarına eğitim-öğretim döneminde hizmet vermektedir.

Öğrenci Kulüpleri

İlgi alanlarınıza yönelik öğrenci kulüplerimize katılmanız ve fikirlerinizle kurulmuş olan değerler sisteminin gelişmesine katkı sağlamanız en büyük arzumuzdur.

Sportif başarılarımızın bir parçası olmak veya gücümüzü arttırmak için takımlarımızda yer almak isteyen öğrencilerimizin ofisimizi ziyaret etmeleri ve web sitemizi takip etmeleri yararlı olacaktır.