Bölüm Hakkında

Bu programın amacı; ameliyat öncesi hasta hazırlığını yapabilecek; ameliyat sırasında anestezi uzmanınadestek verecek, ameliyat sonrasında hasta kontrolü ve denetimini üstlenebilecek anestezi teknikerlerini yetiştirmektir.

Eğitim Öğretim Metodları

Anestezi teknikerleri anestezi ekibinde yardımcı sağlık personeli olarak yer alır. Anestezi programımezunları hastayı, hastalığı, kullanılacak İlaçlan ve bulundukları koşulların neler olduğunu çok yakındanbilecek şekilde yetiştirilmektedir. Eğitim programımız, öğrencileri bu yönde gerekli bilgi ve beceriyledonanımlı hale getirme amacındadır. Öğrencilere eğitimleri boyunca gelişmiş anestezi makineleri vedeğişik anestezi teknikleri dışında, sterilizasyon ve acil hasta bakımı ile ilgili bilgiler, alanında deneyimliöğretim elemanları tarafından aktarılmakta, kazandıkları teorik bilgiler ilgili kliniklerde sorumlu öğretimelemanları denetiminde uygulamaya geçirilmektedir.

Akademik İlerleme Olanakları

Programımızdan mezun olan öğrencilerimizin ''Acil Yardım ve Afet yönetimi,Hemşirelik ve Hemşirelik Sağlık hizmetleri'' bölümlerine dikey geçiş yaparak lisans eğitimi yapabilme imkanları bulunmaktadır.

Kariyer Olanakları

Öğrencilerimiz programda yer alan mesleki uygulama ve stajların tümünü tamamlayıp iki yıllık önlisansdiploması alarak Anestezi Teknikeri unvanı ile programdan mezun olmaktadır. Mezunlar kamu ve özelsağlık kurum ve kuruluşlarının ameliyathane, acil servis, anesteziyoloji ve reanimasyon üniteleri ile ağrıünitelerinde anestezi teknikeri olarak, anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanının sorumluluğundaçalışmaktadırlar.

Başvuru ve kayıtlar hakkında detaylı bilgi için aday öğrenci sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.