Genel Bilgiler

Programlarımız, sektörün günümüz gereksinimlerinin karşılanmasının yanı sıra gelişimine de uygun olarak düzenlenmiş olup, öğrencileri yaratıcı ve yenilikçi fikirler üretmeye yönlendirirken, geleceğe hazırlamayı hedeflemektedir. Uygulama ile desteklenen eğitim programının sağlayacağı avantajla öğrenciler, mezuniyet sonrasında turizm sektörünün oldukça geniş kariyer seçeneklerinden tercih yapma olanağına sahip olacaklardır.

Programın Amacı
Hedefler
Eğitim-Öğretim Metotları
Kariyer Olanakları
Akademik Kadro
İletişim

Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans Programının amacı turizm sektöründe ihtiyaç duyulan ara insan gücü ihtiyacının karşılanması için uygulamaya konulan bu programda, öğrencilere servis, kat hizmetleri, mutfak, ön büro ve insan ilişkileri konularında gerekli bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanır.  Bunun yanında, öğrencilerimizi turizm sektöründeki alt ve orta kademe yöneticilik görevlerine en iyi şekilde hazırlamayı amaçlamaktadır.

Turizm ve Otel İşletmeciliği lisans programımız; bölgemizde ve dünyada önde gelen turizm işletmelerinin ihtiyaç duyduğu, konusunda bilgili, lider ve dünyadaki konaklama sektörünü takip eden pek çok beceri ve yeteneklerle donanımlı üst, orta ve alt kademe yönetici adaylarını yetiştirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sunduğumuz lisans programımız, seçkin akademisyen ve uzman kadrolarımız ile öğrencilerimizi geleceğin turizm sektörüne hazırlamaktadır.

Çalışma Alanları:

Bu programın çalışma alanları, Konaklama İşletmeleri, Yiyecek-İçecek İşletmeleri, Havayolu İşletmeleri, Çeşitli Ulaştırma Şirketleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Turizm Yazarlığı ve Fotoğrafçılık, Kongre-Konferans Merkezleri, Turizm Enformasyon Merkezidir.

Bölümler arası Geçiş Yapılabilecek Programlar:

Bankacılık ve Sigortacılık, Dış Ticaret (Türkçe-İngilizce), Emlak ve Emlak Yönetimi, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, İnsan Kaynakları Yönetimi, İşletme Yönetimi (Türkçe-İngilizce), Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Pazarlama, Lojistik

Akademik Kadro
ÜnvanAdı SoyadıGöreviE-mail AdresiKadro Durumu
Doç. Dr.Rukiye KililiDekan
Turizm ve Otelcilik
rukiyekilili@csu.edu.trTam Zamanlı
Yrd. Doç. Dr.Soolmaz Azarmı Lafmajan
Turizm ve Otelcilik Bölüm Başkanı
Tam Zamanlı
Yrd. Doç. Dr.
Hasan Karacan
Turizm ve OtelcilikYarı Zamanlı
Dr.
Derya Timuçin Hayat
Turizm ve OtelcilikYarı Zamanlı
Öğr. Gör.Uğur KıroğluTurizm ve OtelcilikYarı Zamanlı
Öğr. Gör.Maryam ValaTurizm ve OtelcilikYarı Zamanlı
Öğr. Gör.Atilay SarıkayaTurizm ve OtelcilikYarı Zamanlı
Akademik Kadro
ÜnvanAdı SoyadıGöreviE-mail AdresiKadro Durumu
Doç. Dr.Rukiye KililiDekan
Turizm ve Otel İşletmeciliği
rukiyekilili@csu.edu.trTam Zamanlı
Yrd. Doç. Dr.Soolmaz Azarmı Lafmajan
Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölüm Başkanı
Tam Zamanlı