ULUSLARARASI OFİS

Uluslararası Ofis, üniversitemizin uluslararası tanıtım ve tanıma süreçlerini koordine ederek, uluslararası yüksek öğrenim kurumlarıyla araştırma, eğitim ve öğrenci/personel değişimi bağlantılarının kurulmasına ve uluslararası işbirliklerinin çeşitliliğinin geliştirilmesi ve sürdürülmesine yardımcı olmaktadır.

Kıbrıs İlim Üniversitesi dünya çapında üniversitelerle ortaklıklar geliştirmektedir ve bunları sürdürmektedir. Bu ilişkiler lisans öğrencilerinin yurtdışında eğitim görmeleri için fırsatlar sağlar, lisansüstü öğrencileri meslektaşları ile bireysel veya işbirlikçi araştırmalar yürütmek için yaşıtları ve danışmanları ile ilişki kurmak ve öğrenciler için yenilikçi müfredatı uygulamak için büyük bir fırsattır.

Kıbrıs İlim Üniversitesi, avrupa eğitim standartları ile uyum içinde disiplinler arası bir öğrenme ortamı geliştirmek amacıyla büyümektedir. Öğrencilere, eğitimli bir toplumda bir refah yaşamı fırsatı verecek bir şekilde bilgi almak, paylaşmak, kullanmak, yönlendirmek ve değerlendirmek için bir ortam sağlamaya kendini adamış bulunmaktadır.

KİÜ, programları ve diplomaları İngiltere NARIC tarafından da tanınan Kuzey Kıbrıs ve Türkiye'deki ilgili yüksek öğretim yetkilileri (YODAK ve YOK) tarafından tam olarak akredite edilmiştir.

İLETİŞİM

Aday iletişim merkezimiz ile iletişim kurmak için bilgi formumuzu doldurabilirsiniz. Tercih rehberlerimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş yapacaktır.

KAMPÜS TURU

Ziyaret için bu formu doldurup sende Kıbrıs İlim Üniversitesini görebilirsin.

Campus Life

There are numerous cultural, artistic and sports activities throughout the year at CSU Campus. You can find one for yourself and join.

Accomodation

Take a look at our Accommodation page to find out what rooms we have available in our Halls of Residence or to find information on renting private accommodation.

Living Costs

You can get an idea of how much your studies may cost you in your first year, and what funding may be available to you.