Kampüs Yaşamı

Üniversite hayatının en önemli unsurlarından biri sosyal hayattır. Sosyal hayat, özellikle yeni gelen öğrenciler için, büyük önem teşkil eder. Sosyalleşmek üniversite hayatının stresini hafifletir. Farklı konularda ve farklı çevrelerde sosyalleşme, öğrencilerin uzun vadede beklenmeyen faydaları olabilecek bağlantıları oluşturmasına, çevresini sınıf ortamının ötesine taşımasına yardımcı olur.

Sadece akademik odaklı bir bakış açısı, üniversitenin en önemli kazanımlarından biri olan, farklı çevrelerden ve farklı kültürlerden gelen insanlarla iletişime geçme ve sosyalleşme fırsatını değerlendirmenin önündeki engeldir. Bu gerçeğin bilincinde olan üniversitemiz, öğrencilerinin farklı ilgi alanlarını destekleyerek kişisel ve kültürel gelişimlerine yönelik sosyal aktiviteleri desteklemektedir.

Üniversitemizde yıl boyu teknik gezi, seminer, anma ziyareti, eğitim, panel, söyleşi, konferans, sosyal sorumluluk projesi, tiyatro, sergi, sportif müsabaka ve turnuva gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

Üniversite bünyesinde basketbol (Erkek-Kız), voleybol (Kız-Erkek), masa tenisi (Kız- Erkek), futbol ve futsal (Erkek), Kriket (Erkek) takımları bulunmaktadır.

Girne öğrencilerin okumak için tercih ettiği turistik, tarihi ve kültürel bir şehirdir. Bünyesinde birçok üniversiteyi barındırmaktadır. Bu özelliğinden dolayı şehrin değişik yerlerinde bir çok yurt ve konaklama imkanları mevcuttur.

Kampüs Girne şehir merkezine 1,7 km uzaklıkta, Başkent Lefkoşa’ya 30 km uzaklıktadır. Kampüsümüz, deniz ve dağ manzarası ile zengin, zeytin ağaçları içerisinde olup sosyal aktivite ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir.