Sağlık Bilimleri Fakültesi

Genel Bilgi

Kıbrıs İlim Üniversitemizde Sağlık Bilimleri Fakültemiz üç bölüm içermektedir.

Hemşirelik Türkçe ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerimiz YÖK ve YÖDAK onaylı, Hemşirelik İngilizce de YÖDAK onaylı eğitim vermektedir.

Sağlık Bilimleri Fakültemiz meslek hayatınızda, üst düzey eğitimli, başarılı, araştırmacı, yaratıcı, ortak çalışabilen, paylaşan, eğitimine devam eden ve eğiten özellikli olarak ülkenize ve dünyanıza hizmet verebilecek konumda sizleri mezun etmek hedefimizdir.

Sağlık Bilimleri Fakültemiz, dünya ülkeleri, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ülke gereksinimlerini karşılayacak, bilgi ve teknolojiye dayalı çağdaş yöntemlerle yetiştirilen, teknolojik ve bilimsel gelişmelere yönelik, insan ve toplum sağlığı hizmetlerinde etkin, etik değerlere sahip, başarılı sağlık hizmeti uygulayıcıları ve çalışanlarını yetiştirme yolunda uğraş vermektedir.

Öğretim programlarımızda mesleğe özgü derslerimiz yanında öğrencilerimizin kültürel ve sosyal alanlarda gelişmelerinin yolunu açacak derslerimiz de öğrencilerimizin imkanlarına sunulmaktadır.

Fakültemizde deneyimli ve güçlü eğitim kadrosu sayesinde teorik derslerimizin yanında üst düzey donanımlı klinik beceri laboratuvarlarımızda yapılan uygulama derslerimiz ile eğitim teknolojisindeki son yenilikler doğrultusunda eğitimlerimiz en üst düzeye çıkabilmektedir.

Öğrencilerimiz meslek hayatlarında bilmeleri gereken hasta ile uygulama eğitimlerini Sağlık Bakanlığı hastanelerinde alabilmektedirler.

Üniversitemizde Hemşirelik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerimizde gurur duyulan öğrenciler yetiştirmenin onurunu da bizler hissetmekteyiz.

Sizleri de aramıza, Üniversitemize bekliyoruz.

Programlar
Program Adı Fakülte Derecesi Eğitim Süresi Eğitim Dili
Hemşirelik Sağlık Bilimleri Fakültesi Lisans 4 Yıl Türkçe
Hemşirelik Sağlık Bilimleri Fakültesi Lisans 4 Yıl İngilizce
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Sağlık Bilimleri Fakültesi Lisans 4 Yıl Türkçe