Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu

Genel Bilgi

Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu Genel Bilgi

Kıbrıs İlim Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilere Turizm Rehberliği bölümünde eğitim sunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuzun asıl gayesi, kültürel zenginlikleri keşfetmek ve turizm sektörüne değer katmak amacıyla iyi bir eğitim sunmayı taahhüt ediyoruz. Misyonumuz, öğrencilerimize hem teorik hem de pratik beceriler kazandırarak, dünya çapında tanınan ve saygı duyulan profesyonel rehberler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Aynı zamanda, Turistik bölgelerde rehberlik yapabilme yeteneklerini geliştirme, geniş bir tarih, kültür, coğrafya ve ilgili alanlarda bilgi sahibi olma. Yerli ve uluslararası turistlerle etkili iletişim kurabilme becerisi geliştirme. Turistik bölgelerin kültürel ve tarihi zenginlikleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olma ve bu bilgileri doğru bir şekilde aktarabilme. Turist rehberliği mesleğinin etik standartlarına uygun davranma, turistlerin güvenliği ve memnuniyetini sağlama ve genel olarak sorumluluk bilinci kazandırma. Teorik bilgilerin pratikte uygulanması için saha çalışmaları, stajlar ve diğer uygulamalı aktivitelerle gerçek dünya deneyimlerini kazandırma önceliklerimiz arasındadır.

 

 

Programlar
Program Adı Fakülte Derecesi Eğitim Süresi Eğitim Dili
LOJİSTİK UYGULAMALI BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Önlisans 2 Yıl Türkçe
TURİST REHBERLİĞİ (İNGİLİZCE) UYGULAMALI BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU Önlisans 2 Yıl İngilizce

Ögr. Gör. Pınar Barut

Uygulamalı Meslek Yüksekokulu Müdürü

Ögr. Gör. Pınar Barut

Uygulamalı Meslek Yüksekokulu Müdürü

Öğr. Gör. Zeynep DEMİR

Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı

Öğr. Gör. Zeynep DEMİR

Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı