Eğitim Bilimleri Fakültesi

Genel Bilgi

Kıbrıs İlim Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi 2014 yılında kurulmuş ve öğrenci alımına başlamıştır. İçinde bulunduğumuz bilgi, iletişim ve teknoloji çağında ülkelerin gelişmişlik düzeyleri eğitime ve bilime verdikleri önemle ölçülmektedir. Eğitim sisteminin en önemli belirleyicisi, sistemi işleten öğretmenlerin niteliğidir. Bu bağlamda, öğretmen yetiştiren kurumların çağın gereklerine uygun, nitelikli öğretmen yetiştirmelerinde Eğitim Fakültelerine büyük görev düşmektedir.

Fakültemizin temel amacı, öğrencilerimizi farklı düşünebilen, bireysel tercihlerinde özgür, kendine güvenen, insani değerlere saygılı, hoşgörülü ve özverili, cumhuriyet ideallerini paylaşan, her türlü teknik ve teknolojik bilgilerle donanmış, gelecek nesilleri emanet edebileceğimiz öğretmenler olarak yetiştirmektir.

Kıbrıs İlim Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi olarak tüm akademik ve yönetici kadromuzla, çağdaş, aydın, donanımlı, mesleki formasyonu tam öğretmenler yetiştirmek için büyük çaba sarf ediyoruz. Fakültemiz, öğretmen yetiştirme programlarının, üç temel boyutu olan “Öğretmenlik Meslek Bilgisi”, “Alan Bilgisi” ve “Genel Kültür” alanları ile okullarda uygulama çalışmalarını birleştirerek tam donanımlı öğretmenler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Programlar
Program Adı Fakülte Derecesi Eğitim Süresi Eğitim Dili
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Eğitim Bilimleri Fakültesi Lisans 4 Yıl Türkçe
Türkçe Öğretmenliği Eğitim Bilimleri Fakültesi Lisans 4 Yıl Türkçe
Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Eğitim Bilimleri Fakültesi Sertifika Eğitimi 2 Yarıyıl Türkçe