Mütevelli Heyet Başkanı

Kıbrıs İlim Üniversitesi

Olarak öncelikli amacımız; 21. yüzyıl ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, kendi toplumuna değer sağlayan, kendisinin ve ülkesinin küresel rekabette öne geçmesini sağlayacak farklılıklara imza atan ve geleceğe yön veren mezunlar yetiştirmektir.

Öncelikle üniversitelerin üç temel misyonu vardır: eğitim, araştırma ve sosyal katkı. Bunlardan ikisi, araştırma ve sosyal katkı, değişen global eğilimlere bağlı olarak farklılaşmaktadır. Ancak eğitimin değişmez olduğuna inandığım önemli bir niteliği var: bağımsız öğrenmeye olan sınırsız bağlılık. Kıbrıs İlim Üniversitesi, sizlerin öğrenme özgürlüğünü sonuna kadar destekleyecek araçları sizlerin hizmetine sunacak “yeni nesil bir üniversite”dir. Buradaki temel amacımız; yenilikçi, genç ve öğrenci odaklı bir üniversite olarak, öğrencilerimizle reel sektör temsilcilerini bir araya getirmek ve derslerin tecrübe sahibi uzmanlar tarafından da aktarılmasını sağlamaktır. Böylece farklı disiplinleri farklı bölümlerle harmanlayarak, uygulamalı eğitimi öne çıkarıp yüksek nitelikli mezunlar elde etmeyi amaçlıyoruz.

Nesiller boyu devam edecek bir üniversite kültürünü hayata geçirmek için bütün teknolojik ve bilişim alt yapımızı revize ettik. Öğrenci merkezli genç ve yenilikçi bir üniversite anlayışıyla uluslararası akademik kadromuz, uygulamalı eğitim anlayışımız, gelişmiş teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarımız, sınırsız bilgiye erişim sağlayacağınız bilgi merkezimiz, fikirlerin hayata geçirildiği ‘Kuluçka Merkezi’miz ile sizlere seçkin bir öğretim ortamı sunmaktayız.

Cazip burs imkanları, uluslararası akreditasyon ve iş birlikleri, daha mezun olmadan işe yerleştirmeye imkan sağlayacak kariyer fırsatları, günümüzde ihtiyaç olan alanlardaki sertifika programları, Akdeniz’in tüm güzelliklerini bütün ihtişamıyla sunan doğayla iç içe ve aynı zamanda akıllı yerleşkesiyle, 5 yıldızlı otel konseptinde hazırlanmış öğrenci yaşam merkezi, sosyal ve kültürel faaliyetleri ile sizlere eşsiz bir eğitim ve öğrenim deneyimi yaşatamaya hazırız.

Fatma Nur AYDIN

Mütevelli Heyet Başkanı

Eğitim vizyonu çağın gerektirdiği niteliklerle donatıldığı takdirde somut sonuçlar ortaya koyacaktır. Çağdaş, yenilikçi ve rekabetçi eğitim vizyonu ile Kıbrıs İlim Üniversitesi olarak, yarının şekillenmesine katkı sağlayacak ve fark yaratacak yeni liderler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Sınırların kalktığı, sınırsız bilginin üretildiği, bilginin ürüne, ürünün evrensel değerlere dönüştüğü bir yapıda sizleri kariyer hedeflerinize ulaştırmayı bir görev sayıyoruz.

En büyük hayalimiz, dünyanın her yerinde gururla taşıyacağınız bir diplomaya sahip olmanızdır. Kıbrıs İlim Üniversitesi olarak bütün amacımız, gittiğiniz her yerde, bulunduğunuz her kurumda değer katarak geleceğinize güvenle yürümenizi sağlamaktır.

Niteliği yüksek, değerlerine saygılı, küresel dünyada yaşanan değişim ve gelişimi yakından takip eden, yenilikçi, öncü, lider öğrencileri, mezunları, akademik ve idari kadrosuyla katlanarak büyüyen, değişen ve gelişen Kıbrıs İlim Üniversitesinin ailesinde sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Aramıza HOŞ GELDİNİZ.