Genel Bilgi
Yazılım mühendisliği programının misyonu Yazılım yaşam süreci içinde mühendislik yaklaşımlarını kullanarak etkili çözümler üretebilecek nitelikte, etik ilkeler ile yaşam boyu öğrenmeyi özümsemiş sorumluluk sahibi, Yurt içi ve yurtdışında işbirliği kurarak çalışmalar yürütebilecek ve böylelikle ülke kalkınmasına ve toplum refahına katkıda bulunacakyazılım mühendisleri yetiştirmektir.
Yazılım Mühendisliği programının vizyonu mezunları uluslararası seviyede aranan, bilimsel araştırmalar, projeler ve eğitim konularında ülkemizde ve dünyada önde gelen Yazılım Mühendisliği bölümlerinden biri olmak.
İş Alanları
Mezunlarımızın, yazılım sistemleri, veri analizi ve akıllı sistemler konusunda akademik/bilimsel çalışmalarda araştırmacı olarak yer almaları.
Mezunlarımızın, yazılım projelerinde yönetici, takım lideri, proje elemanı ya da danışman olarak görev almaları
Mezunlarımızın, yazılım yaşam döngüsünün her bir aşamasında yazılım mühendisi olarak aşağıdaki pozisyonlarda çalışmak üzere istihdam edilmeleri: -Gereksinim Mühendisi -Sistem Çözümleyicisi -Sistem/Yazılım Tasarımcısı -Sistem/Yazılım Geliştiricisi -Test Mühendisi -Kalite Uzmanı -Ürün Sorumlusu
Akademik Kadro
Unvan Adı Soyadı | Görevi | E-mail Adresi |
---|---|---|
Doç. Dr. Mehtap KÖSE ULUKÖK | Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı | [email protected] |
Yrd.Doç. Dr. Şenay KAFKAS | Öğretim Elemanı | [email protected] |
Yrd.Doç. Dr. Mustafa TÜNAY | Öğretim Elemanı | [email protected] |
Öğr.Gör. İrfan SARIYILDIZ | Öğretim Elemanı | [email protected] |